logo-2.png

ADMINISTRATION

Kontaktoplysninger til skolen.

Marie Mørks Skole
Milnersvej 1
3400 Hillerød
Tlf. 4826 1005

Mail: mms@mms.dk


Åbningstider

Kontoret er åbent mandag - torsdag fra 8:00-12:00 og igen fra 13:00-14:00. Fredag er kontoret åbent fra 8:00-12:00.

Telefonen er åben mandag - torsdag fra 7:45-12:00 og igen fra 13:00-14:00. Fredag fra 7:45-12:00.


I kan altid skrive en mail til skolen på følgende adresser, så vil vi svare hurtigst muligt.

Skolesekretær:
Susanne Strand
Mail: mms@mms.dk


Forstander:
Henrik Muñoz Christensen
Mail: henrik.christensen@mms.dk


Viceforstander:
Per Mortensen
Mail: per.mortensen@mms.dk


Afdelingsleder Mariehuset (SFO-leder)

Louise Brandt

Mail: Louise.brandt@mms.dk


Afdelingsleder indskolingen (0.5. klasse)
Majka Sand
Mail: majka.sand@mms.dk


Afdelingsleder udskolingen (6.-10. klasse)
Lone Nicic

Mail: lone.nicic@mms.dk


Regnskabsfører:
Lene Bechgaard Andersen
Mail: lene.andersen@mms.dk